Přispíváme

Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

CPR je neziskovou organizací, která od roku 1993 nabízí rodinám volnočasové, vzdělávací a poradenské programy, a podporu v obtížných životních situacích. Jejich záslužné činnosti jsme letos v červnu podpořili finančním darem v hodnotě 5.000,- Kč.

baner_prezentace_25let.cdr


V lednu 2016 jsme darovali seniorům v domovech důchodců  300 ks termoponožek

senior couple in park


 Každý rok darujeme Nadačnímu fondu C4C na program Dr.Klaun příspěvek 2 000,- Kč .


Pomozte společně s námi dětem z Dětského centra Čtyřlístek v Opavě

Tento odkaz je určen všem, kterým není lhostejný osud dětí, které to nebudou mít nejjednodušší v tom nejkrásnějším období. Každý si neseme nějakou vzpomínku z dětství, která nás dokáže potěšit,rozesmát, pohladit po duši. Připojte se tedy i Vy a pojďme vytvořit i těmto dětem krásné a milé vzpomínky. Přicházíme s nabídkou pomoci dětskému centru Čtyřlístek v Opavě na Nákladní ulici. Pomozte nám vykouzlit úsměv na dětské tvářičce, který je pro nás tou největší odměnou, stejně jako pro maminku, když její dítě v nažehlených šatičkách skočí do kaluže plné bláta a zkouší co to dokáže…

V životě jsou chvíle, kdy si uvědomíme, že nejsme jenom my a naši nejbližší, ale donutí nás zastavit a zamyslet se nad tím, že jsou lidé, kteří potřebují naši pomoc. Ne lítost, ale pomoc. Pokud se někomu zavře brána štěstí, můžeme mu pootevřít jinou. Nikdy nevíte, kdy se vy můžete ocitnout před zavřenou bránou.

V médiích i na ulicích se prezentují nejrůznější dobročinné akce. Ne vždy se však dovíme, kdo a jak vlastně náš dar či příspěvek použil a komu konkrétně pomohl.

Možná si říkáte, že i Vy byste mohli pomoct, vždyť i mně pomáhají, přátelé, rodina… už tím, že jsou… a že se na ně mohu kdykoliv obrátit.

Každým sděleným slovem s tímto posláním, komukoliv z vašeho okolí, rodině a přátelům, podpoříte v nás všech šťastnou myšlenku, která se stane skutečností pouze naší prací, kterou my děláme s láskou a úctou, poněvadž každá krásná kuchyně, která projde realizací, umožní nám i Vám pro tyto děti připravit bezstarostné chvíle plné radosti, smíchu a štěstí….

Pokud i Vy chcete pomoci víc, zajděte na jednu z našich poboček a poraďte se s prodejci, jakým způsobem byste mohli pomoci nebo se obraťte na Dětské centrum Čtyřlístek v Opavě, jistě Vaše otevřené srdce uvítají.

— Kolektiv Kuchyňského studia Válek & Kačena


V roce 2008 jsme centrum podpořili výrobou pokojíčků

   

V roce 2009 jsme Čtyřlístku věnovali 5 kočárků

 

V roce 2009 sponzorský dar Psychiatrické léčebně Opava na vybavení

V roce 2010 jsme Čtyřlístku věnovali dalších 5 kočárků

 

V roce 2010 sponzorský dar Psychiatrické léčebně Opava na vybavení

Rok 2011 – Sponzorský dar MŠ Riegrova Opava – nákup pěti odrážedel pro děti

 

V roce 2011 jsme darovali kojeneckému ústavu 10 000,- Kč na dýchací přístroj pro kojence

V roce 2011 jsme darovali 5 000,- Kč Mateřské škole 17. listopadu v Opavě

V roce 2011 OS-Tandem sponzorský dar pro zrakově postižené

v roce 2011 AB-help příspěvek na auto pro tělesně postižené

V roce 2011 jsme darovali 6 000,- Kč MŠ Brumovice u Opavy

V roce 2012 jsme věnovali MŠ Skrochovice finanční dar ve výši
6 000,- Kč na rozvoj vzdělávání, školství a podporu mládeže

V roce 2012 jsme poskytli o.s. KAFIRA v Opavě finanční částku ve výši 5 000,- Kč na vzdělávání pro zrakově postižené občany

Přispěli jsme finanční částkou OS Alma mater na projekt Dámská volenka – výtěžek akce OS Alma mater věnovalo občanské sdružení nadačnímu fondu Dobrý anděl

Mikulášská nadílka 2012 – Slezské nemocnici v Opavě jsme předali malý dárek v podobě 700 ks termoponožek pro lékaře a sestry.

V roce 2012 jsme také věnovali Dětskému domovu v Opavě sušičku zn. Whirlpool

Kojeneckému ústavu, dětské centrum Čtyřlístek, jsme darovali myčku zn. Whirlpool

V roce 2014 jsme přispěli finanční částkou Rehabilitačnímu ústavu Hrabyně na pořádání akce „OPEL HANDY CYKLO MARATON“